Türkiye Arkadaşlık Sitesi

Arkadaş Türkiye

Bayan Arkadaş İlanlarıEvlenmek İsteyen ErkeklerYabancı Bayan Arkadaş

Hollanda da Evlilik Şartları

5 1 Oy Ver.
Bu Kullanıcıya Puan Ver

Ben Siliyana Ajaxta yaşıyorum. Oldukça dindarım, boş zamanında dua etmek, günlük zikir ve Kur’an dozları benim için çok önemlidir. Dini eğitim faaliyetlerinde de yer almaktadır. Arapça benim bir tutkum. Ayrıca yüzme, bisiklete binme, egzersiz, pişirme ve doğanın keyfini çıkarıyorum. Televizyon, film, dini olmayan müzik, ilgi alanı ve süslü otomobiller yapmıyorum! Etik, manevi ve dini bir yaşam olduğunu düşündüğüm şeyi yaşamaya çalışmayı seviyorum. Çocuk sahibi olabilmek benim için evliliğin önemli bir yönü

Ne arıyorum: Bir eş arıyorum – manevi ve dini takdir eden bir arkadaş ve ayrıca çocuklarım için uygun bir baba. Evliliği ve çocuk sahibi olmayı çocuklara görmeye hazır olan biri – Tanrı’nın emanet ettiği bir ammanah. Dua ve zikirimi geliştirebildiğim biri. Haram, ilgi, shubha’yı parasal işlerine ve kazançlarına girmemek için bilinçli bir çaba harcayan biri.

Hollanda da Evlilik Şartları, Hollanda bayan arkadaş, Hollanda Erkek Arkadaş, Hollanda Evlilik ilanları

Ücretsiz mobil arkadaşlık siteleri, Ücretsiz mobil arkadaşlık, Bedava arkadaşlık sitesi
Ücretsiz mobil arkadaşlık siteleri, Ücretsiz mobil arkadaşlık, Bedava arkadaşlık sitesi

Hollanda’da ikamet eden ve 18 yaşını dolduran herkes Hollanda kanunlarına göre evlenebilir. Bunun için Hollanda vatandaşı olmak gerekli değildir. 18 yaşını doldurmamış bireylerin evlenebilmeleri için ebeveyn veya vasi onayı gerekmektedir. Hamilelik durumunda veya çocuk varsa evlenmek isteyen 16 veya 17 yaş üzerinde kişilerin müsaade almalarına gerek yoktur. Hollanda’da
akli dengesi yerinde olmayan biriyle evlenmeye müsaade edilmez. Hollanda’da oturma izni olmayan kişiler de Hollanda’da evlenebilirler. Bu konuda hukuki tavsiye alınması önemlidir.

Hollanda’da evlilik iki basamaktan oluşur. Öncelikle, ikamet edilen yerin Nüfus Dairesine (Burgerlijke Stand) evlenmek için bildirimde bulunulur ve ön evlilik (ondertrouw) yapılır. Bu müracaatta gereken belgeler şunlardır:
– Nüfus kayıt örneği
– İkametgah belgesi
– Geçerli oturma izni belgesi
– 18 yaşını doldurmamış bireyler için polisten alınan yazılı müsaade belgesi veya kişinin boşanmış olduğuna dair belge

Evlenme işleminin yapılabilmesi için ön evlilikten itibaren iki hafta bekleme süresi vardır. Evlilik işlemi Nüfus Dairesi memuru tarafından şahitler (en az iki en fazla dört) huzurunda yapılır. Taraflar evliliği kabul ettiklerini beyan ederler. Evlenme akdi taraflar, nüfus dairesi memuru ve şahitler tarafından imzalanır.

HOLLANDA’DA Evlilik Akdi:
Hollanda da evlilik konusunda taraflar bazı şartları kayıtlara geçirebilirler. Buna şartlı evlilik (trouwen op huwelijkse voorwaarden) denir. Noter tarafından hazırlanan şartlı evlilik akdi evlenmeden önce veya nikah sırasında yapılabilir. Eşler arasında şartlı evlilik akdi yapılmamışsa, eşlerin ortak mal ve para esasına göre evlendikleri kabul edilir (gemeenschap van goederen). Bu durumda eşlerden birinin evlilikten önce kendisine ait olan tüm mal varlığı ve borçları evlilikten sonra her iki eşe de ait olur.

Hollanda Evlilikte hak ve sorumluluklar:
Eşler birbirlerine sadık olmalı ve dayanışma içinde olmalıdırlar. Erkek ve kadın hem aileye hem de birbirlerine karşı müşterek sorumludur. Eşler reşit olmayan çocuklarının bakım ve yetiştirilmesinden sorumlu olup bunun için gereken
masrafları beraber karşılarlar. Ayrıca çocuklar hakkında söz sahibidirler.

Hollanda Evlenme sonrası soyadı kullanımı konusu:
Evlenme sonrası soyadı kullanımı konusunda çeşitli olanaklar bulunmaktadır:
– Kadın veya erkek eşinin soyadını seçebilir
– Erkeğin soyadından sonra kadının evlenmeden önceki soyadı gelebilir
– Kadının evlenmeden önceki soyadından sonra erkeğin soyadı gelebilir
– Her iki eş de kendi soyadlarını kullanabilirler. Bu durum eşlerin ikametettiği belediyede ayarlanır.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eski Mesajlar
Yeni Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
Sedat Gölcük
Sedat Gölcük
6 ay önce

Sedat Gölcük

1
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x