Türkiye Arkadaşlık Sitesi

Arkadaş Türkiye

Bayan Arkadaş İlanlarıBayan Arkadas BulBayanlarla Sohbet

islami tanışma sitesi

0 0 Oy Verme
Bu Kullanıcıya Puan Ver

islami tanışma sitesi, islami tanışma siteleri, islami tanisma sitesi, islami tanisma siteleri, islami, tanisma siteleri

selamünaleyküm Zülfiye’nin Dünyasına hoşgeldiniz. Ben 34 yaşındayım Kocaeli’nde yaşıyrum. ben dinime bağlı biriyim mutluğu ve huzuru yuvasında arayan dürüst ve ciddi beyefendiyle evlenmek istiyorum. tertemiz duygularıma sahip çıkabilecek sevecen, sıcak kanlı, dürüst, sevgisini hissettiren, korkusuz, sadık ve samimi müslüman kalp eşimi arıyorum. Diğer Yarımız belki buradadır…. Herşey nasip brnce.

islami tanışma sitesi, islami tanışma siteleri, islami tanisma sitesi, islami tanisma siteleri, islami, tanisma siteleri
islami tanışma sitesi, islami tanışma siteleri, islami tanisma sitesi, islami tanisma siteleri, islami, tanisma siteleri

 

 

islami tanışma sitesi

islami tanışma sitesi, islami tanışma siteleri, islami tanisma sitesi, islami tanisma siteleri, islami, tanisma siteleri

 

Birevlilik.Com sitemize hoşgeldiniz sitemiz başlıca bir arkadaşlık sitesi dir. Sitemiz üzerinden istanbul net olaraktan bay ,bayan ,arkadas edinebilir

ve bu arkadaşlar ınızla chat , sohbet edebilirsiniz.

 

Sitemiz tamamen islami evlilik sitesi olup ülkemizde ; “evlilik siteleri ,ücretsiz arkadaşlık siteleri ,ücretsiz arkadaşlık sitesi ,ciddi evlilik sitesi ,

arkadaş bulma sitesi ,ciddi arkadaşlık sitesi ,kıbrıs arkadaşlık sitesi ,arkadaşlık siteleri ücretsiz” kategorilerinin yükünü üzerine almıştır.

Uzun zamandır sizlere bu hizmeti veren sitemiz başarılarıylada ismini internet sektörüne kazımıştır.

 

Sizde google üzerinden “arkadaş arıyorum ,erkek arkadaş arıyorum ,evlenmek istiyorum ,evlilik ilanları ,arkadaş arıyorum bayan ,erkek arıyorum,

ciddi evlilik” kelimelerinde arama yapıyorsanız eğer artık yapmanıza gerek yok çünkü Birevlilik.Com sizin ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır.

İslami Evlilik Sitesi

islami tanışma siteleri

Evlenmek Peygamber Efendimiz tarafından övülmüş ve teşvik edilmiştir.

 

Denk gelmedi, isteyen olmadı, aradığımı bulamadım diye bekarlığa razı olmayın…

 

Mutlu olmak istiyorsanız, evlenmelisiniz… En önemlisi de dindar ve sevdiğiniz biriyle evlenmelisiniz.

 

Sitemizin kullanımı hesap makinesi kullanmak kadar kolaydır…

 

Amacımız toplumun temel taşı bireylerin evlenerek mutlu yuva kurmalarını sağlamaktır.

Mutlu bireyler, mutlu aileleri; mutlu aileler de mutlu toplumu oluşturur…

 

Hayalinizdeki eşiniz sizi arıyor. Siz de onu ararsanız, tanışır ve evlenirsiniz…

 

Yalnızlık kader değil, tercihtir…

 

İlk adımı siz atın, MUTLULUĞU YAKALAYIN…

 

Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Erzurum, Adana, Malatya, Diyarbakır, Konya, Samsun ve tüm Türkiye’deki bekarlar evlensin…

islami tanisma sitesi

EVLİLİK GEREKLİ Mİ?

 

Evliliğin amacı, eşleri kısıtlamak değil, ikisini bir bütün yapmaktır.

 

İnsanoğlunun dünya üzerinde ilk görülmesinden beri evlilik mevcuttur ve tarihin kaydettiği bütün topluluklarda aile kurumu baş tacı edilmiştir. Evlilikte iki cins birbirini tamamlar. İki vücut, iki kalp, iki ruh ve daha doğrusu iki şahsiyet birleşir.

 

Son dört bin yıldaki seksen uygarlıkla ilgili kapsamlı bir araştırma yapmış olan İngiliz antropolog John D. Urwin, her uygarlıkta aile bozuldukça uygarlığın da parçalanmaya başladığını görmüştür. Urwin ‘in araştırmasına göre erkek, enerjisini şehvet ve arzuları yönünde kullanırken evlendiğinde ev kurmak için ter dökmekte, geleceğe yatırım yaparak en iyi faaliyeti göstermeye çalışmaktadır.

 

islami tanisma siteleri Neden?

 

Son zamanlarda ailenin görevlerinde değişiklikler olduysa da şu dört temel ilke her zaman vardır ve var olacaktır:

 

  1. ihtiyaçların karşılanması : Toplumun huzurunu sağlamak amacıyla davranışlara çeşitli kısıtlamalar getirilir; evlilik kuralları da bu kısıtlamalardandır. Ancak ihtiyaçlar evliliğin tek amacı değildir.

 

  1. Ekonomik işbirliğinin sağlanması : Bilinen bütün insan topluluklarında cinsiyete göre bir iş bölümü ve işbirliği vardır. Erkeklere fiziki güçleri sebebiyle daha ağır ve zorlayıcı görevler verilmektedir. Kadınlar için çocuk doğurma esas olduğundan bu görevin yanı sıra çoğunlukla daha hafif işler uygun görülmektedir. Kısacası kadının ve erkeğin aileye katkıları birbirini tamamlamaktadır.

 

  1. Çocuğun yetiştirilmesi, bakım ve eğitimi (sosyalleşme) : Aile üyeleri, bu konuda kendi paylarına düşeni yerine getirerek aile birliğine katkıda bulunurlar.

 

Peki evliliğin faydaları neler ?

 

Evlilik birçok ihtiyacımızın tatminini sağladığı gibi birçok avantajları beraberinde getirir. Onları kısaca sıralarsak;

 

– Kişinin hayatı düzene girer. Beslenmesi, ısınması, giyinmesi ve barınması tertipli olur.

 

– Ruh sağlığını tehdit eden yalnızlık ve sıkıntı hissi, ailenin sıcak ortamında kaybolur. Evlilik. tek başına yaşamaktan daima daha güven vericidir.

 

– Annelik ve babalık gibi zevklerin en güzeli tadılır.

 

– Hanımlar ekonomik emniyet duygusunu ve ihtiyacını tatmin ederler.

 

– bunalım, ruhî hastalıklar evlilerde, bekarlara oranla daha az görülür. Çünkü evlilik kişiye bir taraftan sosyal bağımlılıklar ve sorumluluklar getirirken, aynı zamanda sosyal itibar ve korunma sağlar.

 

– İsraf ve benzeri kötü alışkanlıklara düşkünlük, sıkıntı, boşluk hissi, amaçsızlık, zaman israfı, kavgacılığa meyil, çabuk öfkelenme gibi problemler bekarlarda evlilere oranla daha sıktır.

 

– Evliliğin sağladığı faydalardan en önemlisi ise ihtiyaçların doyumu için bedenî, ahlâkî ve hissî yönden geçerli en iyi çözüm olmasıdır.

 

– Evlilikle psikolojik ve emosyonel birliktelik sağlanır. Aile içinde bütün bireyler ve öncelikle de karı ve koca arasındaki karşılıklı ilişkiler menfaate dayalı değildir. Ruhsal bir ilişki de söz konusudur ve bu ilişki sevgiyi, şefkati, merhameti, sevecenliği, karşılıklı güveni, fedakârlığı, teselli ve yardımı doğurur ve devam ettirir. İnsan tabiatının kendini en iyi şekilde ifadesi bu ilişki ile filizlenir. Erkek ve kadının ruhsal potansiyeli sadece aile kurumu çerçevesi içinde realize olur ve aile çevresi ve dış dünyada bu sayede iyilik ve fazilet duygularını yeşertir. Evlilik arkadaşlığında her eş sürekli artan bazı sorumlulukları yerine getirme duygusu yaşar. Aileye çocuklar da katılınca sevgi, şefkat ve fedakârlık değerleri gerçekliğe dönüşür ve sabit kişilik özellikleri haline gelir.

 

– Eşlerin sevdiği, güvendiği, cesaret verdiği, birlikte gülüp beraber geliştiği ve kendisine yalnızca kendisine ait olduğunu bildiği birinin olmasının getirdiği güven duygusu evliliğin bir diğer faydasıdır. Evliliğin amacı, eşleri kısıtlamak değil, ikisini bir bütün yapmaktır. Karşılıklı destek, sevgi ve teşvikle mümkün olan en üst seviyeye kadar geliştirmektir.

 

Kur’an-ı Kerim’de evlilik ve aile hakkında: “İçinizden, kendileriyle huzura kavuşacağınız eşler yaratıp; aranızda muhabbet var etmesi, O ‘nun varlığının belgelerindendir. Bunlarda düşünen milletler için dersler vardır.” buyrulmuştur.

 

Gerçekten aile toplumun temelidir ve hep var olmaya devam edecektir.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eski Mesajlar
Yeni Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
Fatih
Fatih
2 yıl önce

Aleyküm selam ruhumun diğer yarısı ben fatih senin isteklerin benimle aynı kendini bilen ailesine bağlı düşünceli sorumluluk sahibi Allahını bilen senin ğibi düzğün ve kararlı bir eş arıyorum bende lütfen beni ara kalbim senin sevginle atsın bir ömür rabbimin izniyle tabiki inşallah size talibim ğüzel insan beni arayın tanışalım 05415122213 numaram istediğiniz zaman arayın

1
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x