Türkiye Arkadaşlık Sitesi

Arkadaş Türkiye

Bayan Arkadaş İlanlarıEvlenmek İsteyen SuriyelilerGenelYabancı Bayan Arkadaş

İzmir tanışma siteleri

0 0 Oy Verme
Bu Kullanıcıya Puan Ver

İzmir tanışma siteleri

İzmir tanışma siteleri

Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere Egenin incisi olan İzmir Tanışma siteleri ilimizden bahsedeceğim.

 

selam ben eylul ben ilk kez boyle bir yere boyle bir ilan veriyorum artik bu yanlizlimdan kurtulmak istiyorum asik olmak sevmek sevilmek istiyorum hayatimi bir beyle gecirmek kismet olursa evlenmek istiyorum ciddi durust ileriye donuk dusunen birisi varsa bana ulasin ve ben herzaman buraya girmiyorum vaktim yok calistim iicin tlf yaziyorum

almanya tanisma evlilik, almanya arkadaşlık siteleri ücretsiz, almanyada arkadaslik sitesi, almanya evlenmek isteyen bayanlar
almanya tanisma evlilik, almanya arkadaşlık siteleri ücretsiz, almanyada arkadaslik sitesi, almanya evlenmek isteyen bayanlar

Ege Bölgesinin incisi İzmir tarihi ve turistik yerleri açısından zengin bir kültüre sahiptir. İzmir konum itibariyle Ege bölgesinin batısında yer almaktadır. Doğusunda Manisa, kuzeyinde Balıkesir ve güneyinde Aydın illeri bulunmaktadır. Batı sınırlarıca tamamen Ege denizine kıyıdır.

Yüzölçümü 7.340 km² dır. İzmir’in nüfusu 4.279.677 dır. Ege bölgesinin ortasında ve İzmir körfezinin çevresinde bulunan şehir her yıl Enternasyonal Fuarına ev sahipliği yapar ve merkezi bir liman kentidir.

Egenin İncisi İzmir in Mobil Tanışma geçmiş tarihte birçok ismi vardır bu isimlerin en belirgin olanı Smyrna olduğu sanılıyor. Herkesin hayran kaldığı bu kentin geçmişte Hitit, Frigya, İyon, Lidya, Pers, Roma, Bizans, Moğol ve Osmanlı gibi birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı sanılıyor. Geçmiş tarihinden dolayı tarihi ve turistik yer açısından zengin olan İzmir gezilecek ve görülecek yerler açısından da zengindir.

 

 

Bu yerlerden belli başlı olanları şöyledir;

saat kulesi

İzmir tanışma siteleri

İzmir tanışma siteleri

İzmir’in Seviyeli tanışma siteleri simgesi haline gelen saat kulesi 1901 yılında sultan Abdülhamit in tahta çıkışının 25.yıldönümünde Sadrazam Küçük Sait Paşa Tarafından yaptırılmıştır. Birçok Tarihi olaya tanıklık eden bu eser İzmir in Konak meydanını süslemektedir.

2.Asansör

İzmir Asansör

İzmir Asansör

Mithatlaşa caddesi ve Halil Rıfat paşa semti arasındaki yükselti farkından dolayı ulaşımı kolaylaştırmak için yaptırılan bu eser günümüze kadar gelmiştir. Muhteşem Körfez manzarasıyla görmenizi tavsiye ettiğim yerlerden birisidir.

 

İzmir Etnografya Müzesi

İzmir Etnografya Müzesi

İzmir Etnografya Müzesi

Etnografya Müzesi 19.yyda neoklasik tarzda inşa edilmiştir. 1831 de hastane olarak kullanılmıştır. 1845 te ise Fransızlar tarafından bakımevine dönüştürülmüştür. 1988 de müze olarak kullanılmaya başlanılmıştır. Bu yerde bir çok etnografik eserlerin yanı sıra yok olmaya yüz tutmuş mesleki sanatlar tanıtılmaktadır.

Evet arkadaşlar sizlere İzmir tanışma in bir çok tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıttım. Makaleme burada son verirken umarım bir yorumu çok görmezsiniz.

 

Etiketler MOBIL TANIŞMA, SEVIYELI TANIŞMA SİTELARI, TANIŞMA

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Eski Mesajlar
Yeni Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
2
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x