Türkiye Arkadaşlık Sitesi

Arkadaş Türkiye

Evlenmek İsteyen Erkekler

Evlilik Emekliyim

0 0 Oy Verme
Bu Kullanıcıya Puan Ver

Ben Kadir Emekliyim boşanmışım 62 yaşındayım aradığım kişi ciddi düşünen istiyorum 55 üstü bayanlarıni aramasını istiyorum

Evlilik Emekliyim
Evlilik Emekliyim

EVLİLİK VE AŞK BÜYÜLERİ, MEDYUM, CİNCİ VE FALCILAR

Aile geçimsizliklerinde, karı-koca anlaşmazlıklarında, üfürükçüler, medyumlar, cinci ve falcılar halkın cehalet ve inançlarını insafsızca istismar etmektedirler.

Psikiyatri hekimlerine muayene için götürülen hastaların çoğunun önce büyücü, medyum veya hocalara götürüldüğü ortaya çıkmıştır. Bu konuda yapılmış araştırmalar, büyücü, medyum ve hocalara gidenlerin %50-70 oranında olduğunu göstermektedir. Ancak bunun daha yüksek olduğu düşünülebilir, çünkü birçok hasta yakını bunu gizlemektedir.

Belki bir ölçü değil ama son zamanlarda ortaya çıkarılan Ali Kalkancı olayı birçok gerçeği gözler önüne serdi. İşte nesilleri inançlarından habersiz ve dinen cahil bırakmanın sonucu bu maalesef : Önüne gelen, doktor olmadıkları halde, hasta bakıyor. İnsanlar da akın akın bu şarlatanlardan medet umuyor. “Denize düşen yılana sarılır” diyerek.

Hastalara hekimden önce böyle kapı kapı medyumların dolaştırılması, tedavinin gecikmesine, şifa için çok değerli olan zamanın kaybedilmesine, belki de tedavinin zorlaştırılmasına, hatta imkansız hale gelmesine yol açabilmektedir.

Genelde medyumlara, cincilere ve hocalara götürülen hastalar, sosyal, ailevi ve şahsi sorunları olan kişiler.
https://birevlilik.com
Medyum kimdir ?

Medyumluk, bir çeşit falcılık, cincilik ve ruhçuluktur. Şeytani cinlerin sözcülüğünü üstlenen bu kişiler ruh çağırma seanslarında, gelecek hakkında ahkam kesmeye varıncaya kadar her türlü kehanete başvururlar. Oysa, “Gaybın anahtarı Allah’ın yanındadır., onları ancak o bilir, De ki : Göklerde ve yerde Allah’tan başka kimse gaybı bilmez!” mealindeki Kur’an ayetleri bize birer ölçüdür.

Büyücülere rağbet niçin ?

Tarih boyunca cin, cincilik ve büyü olayları devamlı olagelmiştir. Kişiler çaresiz kaldıkları her konuda cincilere başvurmuşlardır. Ancak ülkeler geliştikçe, kişinin dini bilgi ve sosyokültürel seviyesi arttıkça bu tür yerlere daha az müracaat edilmektedir.

Bu müracaatın sebeplerini şöyle sıralayabiliriz:

* İslâmi bilgilenmenin azaldığı yerde, hurafe ve yanlış itikatlar rağbet bulmaktadır. Aynen bakımsız tarlalarda ayrık otların çıkması gibi.

İnsanoğlu fıtraten inanmaya yatkındır. Dinden dışarı kaydığında bir şeye tutunmaya çalışır. Bu da metafizik olmaktadır. Medyanın da olayı reklam şeklinde vermesi bunu körüklemektedir. İyi eğitilmiş insanların metafizik konulara eğilmesi psikolojik bir tedirginlikten kaynaklanır. Ev hanımları ise önce boş vaktini dolduracak bir şey olarak ilgilenir, sonra bunu tutku hâline dönüştürebilirler.

* Bu kadar cin-peri hikâyeleri ile yoğrulan bir toplumda, insanların kendilerinden kaynaklanan problemleri defans mekanizması ile cinlerin üzerine yıkmaları kaçınılmazdır. Çünkü kişilerdeki suçluluk fikirlerini giderir, rahatlamaya sebep olur.

* Cinciler umut pompalayarak kişileri kendilerine çekmektedirler.

Dünyada durum

Parapsikoloji uzmanları, falcılar, büyücüler ABD ve Avrupa ülkelerinde de giderek daha çok rağbet görüyorlar. Bu konuda yazılan kitaplar çok satıyor. Maddeciliğin bombardımanı altındaki insanlar kendilerini manevî boşlukta hissedince, inanç da verilmediğinden bu gibi hurâfeye açık konulara sığınmaktadır. Adeta maddecilikten bu şekilde kaçmaktadırlar.

Anayasa mahkemesi tarafından 1977’de din olarak kabul edilen büyücülük, ABD’de 100 bin büyücü ve 9 milyon mensubu ile halkı kıskaç altına almıştır. Pek çok Amerikalı, doktorlara gitmek yerine büyücülere başvurma yoluna gitmektedirler. İnternet’e de girmiş bulunan büyücüler, Hıristiyanlığa meydan okuyor ve insanlara papazlardan daha fazla yardımcı olduklarını söylüyorlar.

Dini reddeden. fakat huzuru laiklikte de bulamayan Avrupalılar da, mutluluğu medyumlarda arıyorlar. Eski çağlarda kâhin diye adlandırılan bu kimseler, şimdilerde medyum adı altında, dinsiz kalan Batı insanına deva olmaya çalışıyorlar.
https://birevlilik.com
Fransız Le Monde gazetesinde (15.11.96) tam sayfa olarak verilen bir araştırmaya göre, sadece Fransa’da kendisinin medyum olduğunu söyleyen veya kâhin olarak kabul edilen kırk bin civarında insan, hayatını bu yolla kazanıyor.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Eski Mesajlar
Yeni Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
Merhaba ben ciddiyim yaşım 62evlenmek istiyorum ta
Merhaba ben ciddiyim yaşım 62evlenmek istiyorum ta
2 yıl önce
Merhaba ben ciddiyim yaşım 62evlenmek istiyorum ta
Merhaba ben ciddiyim yaşım 62evlenmek istiyorum ta
2 yıl önce

Merhaba bende ciddi evlilik istiyorum

Ahmet05352314013
Ahmet05352314013
2 yıl önce

Slm ben Ahmet İstanbul’da yaşıyorum 37 yaşındayım bekarım bakımlı temiz hijyenik biriyim dost canlısı sıcak kanliyim eğlence kibar romantik biriyim eylenmesini bilen güldüren nesli bir yapıya sahibim bir okadarda ciddiyim hayat yaşamaya değecek bir bayan arkadaşı araması içerisindeyim neşe kaynağım olacak beni mutlu edebilecek İstanbul içi yaşayan bayan arkadaş arıyorum varsa karakteri bana uygun kapalı açık farketmez duygularımızla anlasabilecrgimiz kendine güvenen bayanlar. Watsapda bana ulaşabilirler.

Nuamram: 05352314012 herzaman 7/24 açığım yazın yeter.

3
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x