Türkiye Arkadaşlık Sitesi

Arkadaş Türkiye

Erkek Arkadaş İlanlarGenelŞehir Şehir Bayan Arkadas

Hukuki Açıdan Boşanma

5 1 Oy Ver.
Bu Kullanıcıya Puan Ver

Hukuki Açıdan Boşanma

Ben Hande 27 yaşındayım ve Almanya Hessen’den Yaşıyorum. Çalıştım ve mutlak bir aile erkeği arıyorum. Açık ve olumlu bir insanım. İslam benim için çok önemli !!! Almanya’da doğdum ve büyüdüm ama köklerim Erzurumda.

Ne arıyorum: Hayatta iki bacağı olan bir adam arıyorum. Ne istediğini biliyor. Kim açık ve dürüst! Birlikte bir gelecek ve bir hayat kurmaya hazır biri.

 İstanbul bay bayanlar, İstanbul dul bayanlar, İstanbul dul evlilik, İstanbul dul evlilik sitesi, İstanbul dul bayanlar, İstanbul evlilik

Boşanma, hukuki açıdan, aileyi oluşturan karı ve kocanın evlilik sözleşmesini sona erdirmek için mahkemeye müracaat ederek hakim kararı i]e birbirinden ayrılmalarıdır.

Mahkemeden tarafların boşandıklarına dair karar alınmadan eşler boşanmış sayılmazlar. Fiilen, ayrı yaşasalar bile hukuki açıdan evlidirler ve evlilik birliğinin ‘sorumluluklarını yerine getirmek zorundadırlar. Boşanma sebepleri Türk Medeni Kanununda teker teker tarif edilmiştir. Bu sayılan sebeplerden en az biri gerçekleşmedikçe boşanma kararı verilemez. Bu sebepler; zina, cana kast, pek fena muamele, suç, haysiyetsiz hayat sürme, terk, akıl hastalığı ve geçimsizliktir. Medeni Kanunumuzun 134. maddesinde ‘şiddetli geçimsizlik’ başlığı ile ifade edilen bu boşanma sebebi, 743 sayılı ve 4.5.1988 tarihli Medeni Kanunun bazı maddelerini değiştiren kanunla ‘evlilik birliğinin sarsılması veya müşterek hayatın yeniden kurulmaması’ başlığım almıştır. Türk boşanma hukukunun temel ilkeleri de kanunumuzda izah edilmiştir. Bu ilkeler özetle şunlardır: Tek eşli aile düzeni, laik hukuk anlayışı, kadın ve erkek arasındaki hukuki eşitlik, boşanma için mahkeme kararı mecburiyeti, hakimin taktır yetkisidir. Boşanma bu ilkelere bağlı olarak gerçekleşebilen bir hukuki olaydır.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eski Mesajlar
Yeni Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
Fatih
Fatih
1 ay önce

Merhaba ben fatih esmer 17.5 boyunda olgun kendini bilen saygılı oturmasını kalkmasını bilen yerine göre hareket eden kendini yetiştirmiş kişiliği oturmuş ciddi bir insanım seni tanımak konuşmak evlenmek istiyorum 0090 541 512 22 13 watsabtan yazarsan tanışabiliriz teşekkür ederim

1
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x