Türkiye Arkadaşlık Sitesi

Arkadaş Türkiye

Bayan Arkadaş İlanlarıEvlenmek İsteyen ErkeklerYabancı Bayan Arkadaş

Kalp Kalbe Arkadaş

0 0 Oy Verme
Bu Kullanıcıya Puan Ver

Kalp Kalbe Arkadaş Siteları

merhaba ben dilsu. burda gerçekten beni anlayacak evlilik amacı benim gibi düzenli ve güzel bir yuva kuracak düşüncesi ve hayali olan ne dediğini ne yaptığını anlayacak kafa yapımız birbirine uyacak evlenmiş boşanmışta olabilir ama asla kişiliğini karekterini bilen bayan arkadaşla burda tanışmak ve evlenmek istıyorum iki üç günlük sevgiye arkadaşlığa gelemem ben yüreği benimle beraber sevgisi aşkı mezara kadar gidecek burda benim gibi aynı düşünce seviyesinde olan bayan arkadaşla tanışmak ve güzel bir yuva sahıbı olmak istıyorum. ben..26 yaşındayım tekirdağ da yaşıyorum ama o iki dudak arası boş muhhabete gelemem ben bana atılan bir adım karşımdakine on adım ileri atarım ciddi dürüst ve evlilik amacı olan bayan arkadaşla tanışmak ve evlenmek istıyorum kocaman saygılar sevgiler

Sohbet Zamanı, Sohbet Zamanı Geldi, Sohbet Zaman, Sohbet Zamanında, Sohbet, Zaman
Sohbet Zamanı, Sohbet Zamanı Geldi, Sohbet Zaman, Sohbet Zamanında, Sohbet, Zaman

 

Kalp Kalbe Arkadaş konusu benim için bir tevafuk oldu. Dün akşama doğru Yılmaz kardeşimizle istişare ederken ne yazalım Yılmazım bu gün siteye diye sordum. O da abi Kalp Kalbe Arkadaş hakkında yazabilir misin? diye ricada bulundu. Açıkçası fazla aşina olmadığım bir konu ama yine de sevgili Yılmaz ve sizler için bir şeyler yazmaya çalışacağım. Öncelikle bu kelimeyi daha iyi anlamak için “İnsan” olgusunu ele almak lazım, İnsan kelime olarak tek bir kelime fakat içinde ikilik barındırıyor. Çokluk aleminde seyahata çıkan bütün insanlar duymaya, dinlemeye, konuşmaya, anlatmaya ihtiyaç duyar.

 

Kalp Kalbe Arkadaş Normal Arkadaşlere Hiç Benzemez

Bu meyanda insan çok karmaşık bir varlıktır, bazen kendinden öteye bir söz söyler veya kendinden öte bir ses işitir. Gündelik hayatta başına gelen türlü çeşit hadiseleri birilerine anlatma ihtiyacı duyar. İşte arkadaş sitelarına bu kadar rağbet edilmesinin nedeni buradan kaynaklanmaktadır. Arkadaş sitelerine gelen insanlar mizaçlarına göre çeşitli paylaşımlar yaparlar. Kötüler kötülüklerini, sevenler sevgiyi, nefret edenler nefreti, kızanlar öfkeyi, müptezeller müptela oldukları şeyi anlatırlar. Yani her insan içinde bulunduğu hale göre farklı şeyler anlatabilir. Bu yukarıda anlatılanların çoğu madde alemi ile alakalı konulardır.

 

Kalbi Konular ve Kalp Kalbe Arkadaş

Bir de Kalbi konular vardır, adına yürek te dediğimiz bir et parçası, aynı zamanda Cenab-ı Hakkın nazargahı olan kalb’ten bahsediyoruz. Bu kalbe bazen manevi güzellikler, ilhamlar, coşkular gelir. Bazen bana geliyor, belki de size de geliyordur. İşte bu kalbe gelen güzellikler ve ilhamlar paylaştıkça çoğalır. İşte bu kalp ekseninde buluşup arkadaş etmeye kalpten kalbe arkadaş denir. Gerçi anlattığımız konu biraz mana alemi ile alakalı ve tasavvufi bir konu, anlattıklarımızdan kim ne kadar anlar onu da bilemiyoruz. Şimdi çıkıpta “Yahu KaRa Abi Oruç Başına Vurmuş Sen Uçmuşsun” demeyin.

 

Kalp Kalbe Arkadaş Meclislerinde Bulunmak

Bu gibi kalpten kalbe arkadaş meclislerinde bulunabilmek için ya bir mürşide talib olmak, ya da kalbi olaylara vakıf olmak icap eder. Konu biraz derin o yüzden ben yüzeysel geçiyorum kusura bakmayın arkadaşlar. Yukarıda da belirttiğimiz gibi nazarı ilhamlara mazhar olan insandaki en kutsal organ kalp tir. Aslında bir çok kişi bunu yanlış biliyor ve yazıyor, biz de yanlış yazdık, bunun doğrusu “kalb” tir, “kalp” değildir. Çünkü kalp ayrı kalb ayrı şeylerdir. Mesela Anadolu’da çok kullanılır “Yahu Falanca Adam Çok Kalp” derler. Kalp kaba saba olgunlaşmamış, feleğin çemberinden geçmemiş insanlar için kullanılır.

 

Gönül Arkadaşleri ve Kalp Kalbe Arkadaş

Bir insanın tek başına kalbindeki güzellikleri keşfetmeden, gönül arkadaşleri meclislerinde vakit geçirmeden gerçek bir arkadaşe ulaşması mümkün değildir. Kalpten kalbe arkadaşlerin yapıldığı bir mekanda dahi olsan, sen o ilme vakıf olmadığın için hiç bir feyz alamazsın. Kalpten kalbe arkadaşlerde kalpler birbiri ile buluşur. Sen bedenen oradasın ama kalbin başka yerde ise, sen o arkadaş meclisinde 40 sene otursan o arkadaşin zevkine ve anlamına eremeden geçip gidersin. Yani sevgili kardeşlerim dilimiz döndüğünce, sizlerin de anlayacağı şekilde kaleme almaya çalıştık. Şimdi derine insek bir çok kardeşimiz anlamayacak. Başka bir makalede görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalınız.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eski Mesajlar
Yeni Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
1
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x