Türkiye Arkadaşlık Sitesi

Arkadaş Türkiye

Bayan Arkadaş İlanlarıBayanlarla ChatBayanlarla SohbetGenel

Neden Ücretsiz Ve Üyeliksiz Sitemiz

0 0 Oy Verme
Bu Kullanıcıya Puan Ver

Günümüzde açılan sosyal platformlar arasında arkadaşlık siteleri ücretsiz üyeliksiz olması ile öne çıkmaktadır. Üyelik ve ücret gerekmeden bu hizmeti sağlamaları kullanıcıların kafalarında bazı soru işaretleri ortaya çıkarır. En büyük merak kalite seviyesinin diğer platformlara göre ne seviyede olacağı üzerinedir. Bu yazımızda bu başlık altında üyeliksiz ve ücretsiz arkadaşlık sitelerinden bahsedeceğiz.

Ben Ebrar 38 Yaşında.Müslüman kadınım, 4 yaşında bir kızım var, Malatya‘da yaşıyorum. Sessiz ve tatlı bir adam arıyorum, ben ve 32 yılldır Malatya’da yaşıyorum, sigara ve içki içmiyorum. Günde 5 defa dua ediyorum Kuran okumayı seviyorum
Böyle miydi: Sigara içmeyen, içmeyen, Malatya, Adıyaman ya da Bingol’da yaşayan Müslüman bir adam. Tatlı ve sakin bir adam arıyorum. 33 ila 40 yaş arası bir adamı arıyorum. Sigara İçmeyen Adam İçmez Sakat Kur’an’ı seven

Gün geçmiyor ki yeni bir sosyal mecra boy göstermesin, insanların merakını cezp etmesin. Ortaya çıkan yeni platformlar ile beraber insanların beklentileri de şekillenmekte. Ücretsiz ve üyelik gerekmeden girilen platformlar ise geçmişteki diğer örneklerinden dolayı “kalitesiz olabilir” şüphesine maruz kalıyor. Bunun en büyük sebebi geçmişteki sitelerin; baştan sağma, güvenlik protokolleri göz ardı edilmiş ve kullanıcı odaklı düşünülmemiş şekilde tasarlanmasından kaynaklanıyor. İnsanların bu durumla karşılaşması da ister istemez bir önyargı oluşturuyor. Bunun için ilk yıkılması gereken nokta, “kalite”.

Arkadaşlık Sitelerinde Kalite Standardı

Bu tip sitelerin kaliteli statüsüne erişebilmesi için sektördeki lider uygulamalar ile paralel özelliklere sahip olması beklenir. Sitelerin içerisindeki araçların günce ve yeniliğe açı olması, insanların siteye karşı edindiği yargıyı değiştirecektir. Site sahiplerinin bunu göz önünde bulundurması ve reklamını arkadaşlık siteleri ücretsiz üyeliksiz başlığı altında diğer fonksiyonlara da yer verir şekilde yapması gerekir. Bu sayede ücretsiz ama kaliteli bir platform olduğu hedef kullanıcı kitlesine kolayca aktarılır.

 

Sitelerin içerisinde bulunmakta olan medya araçları kullanıcıların amacına uygun veya onlara bir amaç oluşturacak şekilde geliştirilmelidir. Bunun için sektör içerisinde başarı olmuş platformlardan faydalanmak, onların kullanıcı verilerini incelemek ve hedef kullanıcıların alışkanlıklarını bilmek oldukça faydalıdır. İnsanların gözlerinin önündeki uygulamaları bir kenara bırak bu tip siteleri tercih etmesi için oldukça yoğun bir çalışma gerekir.

 

Sitedeki kalite kıstaslarından biri de kullanıcı kitlesidir. Kitlenin ortaya çıkardığı tavır, sitenin ön yüzü görevini görür ve yeni kullanıcıların gözüne ilk çarpan özellikler arasında yer alır. Bu noktada kontrol tamamen site sahiplerinin elindedir. Sitenin kurulum aşamasında hedef kitlesini doğru seçmiş ve ona yönelik titiz çalışmış siteler tam olarak istediği kimliği ortaya koyar. Bunun ile beraber kullanıcı portföyü birbirine benzer alışkanlığa sahip kullanıcılardan oluşur ve konsept çevresinde kalıcı olacak değişikliklere gerek kalmaz. Sürekli değişken ve farklı tip kullanıcıları bünyesinde barındıran sitelerde çok sık değişiklik yapmak gerektiği gibi bunlar çoğu zaman başarısız olur. Bundan dolayı işi baştan planlamak hayatidir.

 

Arkadaşlık Sitelerinde Ücret Ödememek

Günümüzde nerede ise her şey için bir ödeme kalemi bulunmakta. Özellikle internet üzerinde artan uygulama içi satın alma özellikleri ile tüm platformlarda da ücretli üyelik sistemleri pazarlanmaktadır. Bu üyeliklerin ana mesajı kaliteli ve güvenilir olduklarına yöneliktir. Üyeliksiz olarak asla çalışmayan bu sitelerde kullanıcı deneyimi oluşturmak adına belirli bir süreye özel deneme sürümü verilir. Bunun sonucunda kullanıcının aksiyon alması beklenir. Fakat arkadaşlık siteleri ücretsiz üyeliksiz bir şekilde piyasada yer alır ise kullanıcıyı etkileyebilecek kalemlerinden biri iddialı pazarlamalar olmayacaktır. Siteler serbest bir alan gibi düşünüldüğünden pek fazla önemsenmeyecek ve hatta muadili ücretlilerin de gerisine düşecektir. Bunun önüne geçmek için ekstra çaba ile oluşturulmuş eklemeler ile kullanıcıların dikkati çekilmelidir. Sitenin ücretsiz ve üyeliksiz olup bu kadar geniş bir kullanım alanı sunması kullanıcıların fikrini cezp edecektir. Bu noktada site sahiplerinin titiz çalışmayı göz ardı etmemeleri çok önemlidir.

 

Ücret ödenmediğinde kullanıcıların karşılaştığı en büyük can sıkıcı detay ise “reklam” adı altında önüne sürekli çıkan sayfalardır. Bir sitede çok sık bulunması hem siteye hem de reklam verene çok zarar vermektedir. Site sahibi rahat bir ara yüz sağlayamadığı gibi markanın sürekli göze tutulması soğumaya yol açacaktır. Bunu düşünmesi gereken sayfa sahipleri doğru mühendislik ile bunun üstünden kolayca gelir.

 

İnsanların akıllarındaki şüpheyi geçirmek tek başına yeterli olmayacaktır. Bu tip sitelerin yapması gereken bir diğer şey ise güncel kalmaktır. Sürekli gerekli yazımları takip etmek, sektöre yönelik gelişmeleri kaçırmamak gibi davranışları normal rutininde geçirmelidir. Bunun kullanıcı ve site üzerindeki faydası her geçen gün daha da kolay şekilde anlaşılacaktır. Algıları yenmek ve bunu sürekli hale getirmek çok çalışma sonucu elde edilecektir.

 

Arkadaşlık Siteleri ücretsiz Üyeliksiz Nasıl Ayakta Kalır?

Sitelerin kendi iç döngüsünü sağlaması için belirli gelirleri sağlaması gerekir. İlk başlarda sermayeden bu iş halledilse de ilerleyen süreçte gelirler ile beraber her şey halledilebilir statüye gelmelidir. Bunun için yapılan ve en çok gelir getiren şey hiç şüphesiz site içi reklamlardır.

 

Google’de yapılan backlink ve SEM üzerinden de siteye gelir yaratmak mümkündür. Bunun için detaylı araştırmalar yapıp istenilen kriterleri sağlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde bu pastadan bir kar elde etmek oldukça hayali olacaktır.

 

Sitenin tıklanması ve kullanılmasına göre öne çıkması ile Google Reklam havuzuna girmesi beklenir. Havuza giren site kullanıcıların ziyaretleri ve reklam tıklamaları ile site için bir gelir oluşturulabilir. İlk başlarda düşük gibi düşünülse de düzenli hale geldiğinde daha farklı kazançlara yol açacaktır. Bunun için yapılması gereken daha önce de dediğimiz gibi iyi içerik ile kullanıcıları çekmektir. Her şeyin başı kalite, kalite de içeriktir desek hiç de yanlış olmaz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Arkadaşlık siteleri ücretsiz üyeliksiz nasıl olabilir?

 

Cevap: Bir sitenin kendi içinde bulundurduğu değişkenler site gelirine sebep olur. Site içerisindeki kullanıcı kitlesi ve kullanıcıların etkileşim düzeyi göz önüne alındığında gelir elde edilir. Sermaye ile yapılmış girişim de denilebilir.

 

Soru: Sitelerin kaliteli olup olmadığı nasıl anlaşılır?

 

Cevap: Bunun için bakılması gereken ilk nokta sitenin ara yüzüdür. Kaliteli bir ara yüz arkasında yoğun bir çalışma dönemini barındırır. Bunun ile beraber site içerisindeki güvenlik protokolleri de önemlidir. Kişilerin siteye yönelik soru işaretlerinin başladığı ilk noktada güven sağlanmasına yol açar.

 

Soru: Ücretsiz olması kullanıcı profillerini etkiler mi?

 

Cevap: Bu sorunun en net cevabı; sitenin ücretsiz olması değil site sahiplerinin hedefleri kullanıcı profilini belirler. İnsanların siteye ilgi göstermesi için sunulan içerikler hedef kullanıcı kitlesinin oluşturulmasında etkin rol oynar.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Eski Mesajlar
Yeni Mesajlar En Çok Oy
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Mesajları Görüntüle
İkra
İkra
3 yıl önce

Ben İkra 34 Yaşındayım. Konya dan Arkadaş Arıyorum. 1 oglum var 7 yaşında. Benımle birlıkte oglumu kabullenecek birini arıyorum.

4
0
Mesaj Göndermek İstermisin ? x